Usługi dźwigowe Inowrocław – Jaką firmę wybrać, by się nie zawieść?

W tym artykule powiemy zarówno o samych dźwigach, jak i cechach, na które należy zwracać uwagę wybierając firmę oferującą usługi dźwigowe Inowrocław. Dowiesz się także, ile metrów ma największy dźwig wiata i ile ton może dźwignąć.

O historii dźwigów

Żurawie towarzyszą nam od tysięcy lat. Pierwsze zapiski o nich a także znaleziska datują się na lata 3000 p.n.e. Oczywiście na przestrzeni lat mocno ewaluowały. Dzisiejsze żurawie samojezdne wyewoluowały z wczesnych projektów Armstronga. Szereg innowacji, w tym wykorzystanie gazu palnego do zasilania, sprawiło, że nowoczesne dźwigi są znacznie potężniejsze niż te z przeszłości. Dziś widok dźwigów zupełnie nas nie dziwi. Widzimy je praktycznie każdego dnia mijając większe budowy. Jest wiele firm oferujących usługi dźwigowe Inowrocław. Jak wybrać najlepszą? Na co zwracać uwagę?

usługi dźwigowe Toruń

Usługi dźwigowe Toruń – Sprawdź zanim wybierzesz

Obsługa dźwigu nie sprawia większych trudności osobom, które są do tego odpowiednio przygotowane. Niestety wiele firm nie dba o odpowiednie szkolenia pracowników. Jest to ryzyko zarówno dla usługodawców jak i inwestorów. Dlaczego? Brak kwalifikacji oznacza dla usługodawcy poważne problemy prawne w razie inspekcji. Natomiast dla inwestora może się to wiązać z niebezpieczeństwem na jego placu budowy. Dźwigi to ogromne maszyny, którymi można zrobić duże szkody, jeśli nie jest się odpowiedni wykwalifikowanym do ich obsługiwania. Już wiemy, że w pierwszej kolejności należy zapytać firmę o kwalifikacje pracowników. Co dalej? Następne na liście są inspekcje samych maszyn. Jak wszystko, również one potrzebują renowacji. Zwróć także uwagę na ceny. Porównaj sobie oferty kilku firm. Ponieważ w związku z podwyżką cen paliwa, wzrosły również ceny usług, niektóre firmy to wykorzystały naliczając zbyt wysokie, wręcz nieproporcjonalne ceny.

Trochę o wielkościach

Zwykle przejeżdżając przez miasto widzimy dźwigi mające około 30 metrów. Jednak gdy chodzi o budowę wieżowca, dźwig może mieć nawet 100 metrów wysokości i udźwig wynoszący około 250 ton. To dużo? Tak, ale w porównaniu z największym „okazem” na świecie polskie dźwigi wypadają blado. Na miano Największego i najmocniejszego dźwigu na świecie zasłużył niemiecki Liebherr LR 13000. Ma on ponad 245 metrów i sam waży 600 ton. Jaki ma udźwig? Może podnieść aż 3000 ton!