Taśmy przenośnikowe – jakie są ich rodzaje?

Jest wiele urządzeń i maszyn, które znacznie ułatwiają wiele prac w przedsiębiorstwie. Jednymi z takich maszyn są przenośniki. Jest kilka ich rodzajów, a każdy rodzaj ma inne zastosowanie. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie rodzaje taśm przenośnikowych możemy spotkać.

Taśmy przenośnikowe – gdzie możemy się z nimi spotkać?

Czy kiedykolwiek spotkałeś się z taśmami przenośnikowymi? Wiesz gdzie są wykorzystywane? Jednym z takich miejsc jest kopalnia. Transportowany jest na nich wydobywany węgiel. Innym miejscem, gdzie możemy się z nimi zetknąć to przedsiębiorstwa produkcyjne – na taśmach transportowane są produkty, które poddawane są kolejnym etapom np. pakowania oraz w gospodarstwach rolnych, które służą do transportowania zboża.

Rodzaje taśm przenośnikowych

Aby zapewnić długotrwałą i bezawaryjną pracę taśmy, konieczne jest jej odpowiednie dopasowanie. Do rodzajów taśm transportowych zaliczamy:

  • taśmy przenośnikowe tkaninowo – gumowe ogólnego przeznaczenia
  • taśmy przenośnikowe tkaninowo – gumowe olejoodporne
  • taśmy przenośnikowe tkaninowo – gumowe odporne na podwyższone temperatury
  • taśmy przenośnikowe tkaninowo – gumowe trudno zapalne i trudnopalne
  • taśmy przenośnikowe zbrojone linkami stalowymi
Taśmy przenośnikowe

Taśmy gumowe – dowiedz się o nich więcej!

Taśmy gumowe wykonane są z płyty gumowe, która jest bardzo uniwersalnym materiałem, a jego zastosowanie jest szerokie. Wysoka wytrzymałość oraz elastyczność to największe zalety tego materiału. Gumowe taśmy transportowe to najważniejsza część przenośnika transportowego, który wykorzystywany jest do transportu materiałów sypkich. Istotne jest właściwe dopasowanie taśmy – minimalizuje to ryzyko uszkodzeń.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup taśm transportowych stawiają przede wszystkim na ich jakość. Dlatego, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potencjalnych klientów, firmy zajmujące się sprzedażą i produkcją taśm transportowych zapewniają takie, które posiadają wszelkie niezbędne atesty jakości.