Rowery GAZELLE – klasyka rowerowej mody

Szukając roweru, który będzie świetnej jakości, ale też sam w sobie stanowił będzie ponadczasowy, modny dodatek, na myśl przychodzi jedna marka: Gazelle. Rowery Gazelle zna każdy, nazwać je można mercedesami w rowerowym świecie.

nowe rowery gazele

Rowery Gazelle – co kryje w sobie marka?

Rowery Gazelle to holenderska marka. Pierwsze modele zaczęto produkować już w 1892 roku i od tego czasu biją one rekordy popularności. Już sam fakt produkowania rowerów przez Holendrów jest swego rodzaju wyznacznikiem ich jakości – wszak Holandia to rowerowe królestwo, gdzie użytkowanie rowerów stanowi istotny obszar kultury tego kraju. Gazelle to firma królewska – to odznaczenie w Holandii oznacza najwyższą z możliwych jakości i jest niezwykle rzadko nadawanym odznaczeniem. Potwierdza to więc jakość produkowanych przez Gazelle rowerów. W minionym roku firma wprowadziła na rynek ponad 350 000 rowerów, każdy z nich sprawdzony pod kątem jakości – nie ma więc mowy o masowej produkcji mimo tak wielkiej skali tworzenia jednośladowców. 

Komfort miejskiej jazdy

Gazelle specjalizuje się w produkowaniu rowerów miejskich – nic dziwnego, rowery stanowią znaczną większość pojazdów w największych miastach Holandii. Firma stawia obecnie zarówno na klasyczne rowery miejskie, jak i rowery elektryczne. Każdy model – mechaniczny i elektryczny – stanowi przemyślaną kompozycję, nagradzaną wieloma specjalistycznymi certyfikatami i odznaczeniami. Głównym celem tworzenia rowerów Gazelle jest zapewnienie użytkownikowi niesamowitego komfortu jazdy w mieście z jednoczesnym unikalnym wyglądem pojazdu. Każdy rower przykuwa uwagę swoją ponadczasową budową i wyjątkowymi dodatkami. Rowery gazelle są przede wszystkim gwarancją bezawaryjności – są uznane za najbardziej wytrzymałe rowery, które z założenia mają służyć właścicielowi przez wiele lat. W praktyce wiemy, że rowery Gazelle są niezniszczalne – dlatego większość z nich otrzymuje drugie życie w sprzedaży rowerów używanych na całym świecie. 

Nowy czy używany? Jaki rower Gazelle wybrać, by cieszyć się wygodną jazdą?

Wśród klientów Gazelle znajdziemy zarówno wiernych fanów nowych rowerów Gazelle, jak i zwolenników roweru z drugiej ręki. Handel rowerami używanymi kwitnie, jednak w zasadzie wybór między nowym rowerem Gazelle a używanym to przede wszystkim kwestia budżetu, jaki możemy przeznaczyć na nowy jednoślad. Warto zwrócić uwagę, by używany rower kupować wyłącznie ze sprawdzonych, polecanych komisów czy serwisów – mamy wtedy gwarancję, że nasz używany rower Gazelle będzie odpowiednio sprawdzony i objęty gwarancją. Kupując nowe rowery Gazelle, warto poszukać sklepu, który specjalizuje się w rowerach holenderskich i nabyć rower od tego typu specjalistów – dobiorą oni model idealny dla naszych potrzeb, byśmy mogli cieszyć się rowerem przez wiele lat.