Rachunkowość, księgowość – Lepsza w systemie czy na papierze?

Właściciele firm zwykle nie mają spokojnego życia. Prowadząc własny biznes trzeba mieć oczy dookoła głowy, a najlepiej dwie głowy, żeby to wszystko ogarnąć. Lepiej prowadzić księgowość w systemie komputerowym czy druk Inowrocław jest bezpieczniejszy?

Wyzwania związane z księgowością

Jeśli starasz się prowadzić księgowość własnej firmy na pewno wiesz jak wiele czasu sił i nerwów to zajmuje. Szczególnie trudno było w czasie pandemii i jest teraz, gdy szaleje inflacja. Tarcze antyinflacyjne, pomoce dla małych i dużych przedsiębiorstw – trudno było się w tym wszystkim obeznać. Dlatego wielu właścicieli firm decyduje się na zatrudnienie księgowej na etat. Jednak w obu tych przypadkach można sobie pomóc dzięki oprogramowaniu Insert Inowrocław. Jednak nie każdy jest skłonny do korzystania w takich sprawach z komputerów. Czy to bezpieczne?

Czy księgowość w komputerze jest bezpieczna?

 Oczywiście zawsze istnieje jakieś minimalne ryzyko utracenia wrażliwych danych. Jest ono jednak porównywalne lub nawet mniejsze, od stracenia tego, co znajduje się na papierze. Druk Inowrocław ma swoje plusy i minusy. Plusem może być łatwość w obsłudze dla tych, którzy raczej nie lubią dzisiejszej techniki. Minusem jest jednak ilość miejsca jaki zajmują, a także obawa, że ktoś nieupoważniony do nich zajrzy. Poza tym czasem trudno odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Inaczej to wygląda, gdy korzystamy z programów komputerowych do księgowości. Mając odpowiednio trudne hasła zdecydowanie zmniejszamy prawdopodobieństwo, że ktoś wykradnie jakieś dane. Zginąć mogą jedynie gdy komputer zostanie bardzo poważnie uszkodzony. Ale nawet w razie poważnych uszkodzeń dobrzy informatycy przy dzisiejszych możliwościach najczęściej potrafią przywrócić dane.

insert Inowrocław

Oprogramowanie Insert Inowrocław

Insert to oprogramowanie, które obejmuje szereg różnych systemów instalowanych według potrzeb klienta. Mając to oprogramowanie zapomnisz o problemach z fakturowaniem, obliczaniem PIT-ów na własną rękę, podliczaniem wypłat i tym podobnych. Wszystko zrobi za ciebie Insert. W skład oprogramowania wchodzą systemy:

  • wspomagające sprzedaż,
  • wspomagające produkcję,
  • usprawniające pracę działów księgowych,
  • finansowych i kadrowo-płacowych,
  • pozwalające analizować kondycję przedsiębiorstwa.

Gdyby wyszczególniać dokładnie, wyszłoby znacznie więcej dziedzin. Nie bój się zaufać oprogramowaniu, na które postawiły już dziesiątki tysięcy przedsiębiorców.