Leczenie kręgosłupa Kraków – Choroby zwyrodnieniowe

Choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa to postępujący problem społeczny spowodowany przede wszystkim siedzącym trybem życia i brakiem aktywności. Bóle pleców odczuwają coraz młodsi ludzie. Nauczanie zdalne mocno się do tego przyczyniło. Czy leczenie kręgosłupa Kraków jest możliwe?

Leczenie kręgosłupa Kraków – Czy jest możliwe?

Mówiąc fachowo choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa to niezapalna choroba charakteryzująca się zwyrodnieniem w obrębie tkanki chrzęstnej oraz tkanek okołostawowych w obrębie stawów kręgosłupa oraz krążków międzykręgowych. Schorzenie to charakteryzuje powolny, aczkolwiek stale postępujący przebieg. Czy możliwe jest leczenie kręgosłupa Kraków? Mówi się, że choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa jest deneracyjnym schorzeniem struktur kręgosłupa powodującym nieodwracalne zmiany w jego obrębie. Leczenie zwyrodnień kręgosłupa jest procesem skomplikowanym. Warto pamiętać, że nie można całkowicie pozbyć się choroby zwyrodnieniowej. Postępowanie ma więc charakter objawowy i ma na calu złagodzenie już występujących symptomów oraz opóźnienie progresji zmian. Warto wybrać się do specjalisty, ponieważ lecząc można spowolnić niepożądane zmiany chorobowe. Na jakie objawy zwracać uwagę mając na myśli zmiany w obszarze kręgosłupa?

neurolog Kraków

Neurolog Kraków mówi, na co zwracać uwagę

Wiele osób pracujących fizycznie bagatelizuje bóle pleców. Podobnie z osobami, które prowadzą siedzący-bierny tryb życia. Zrzucamy winę na przeciążenie, niewygodną pozycję i tak dalej. Jednak ból pleców może być objawem zwyrodnienia kręgosłupa. Neurolog Kraków mówi, na co jeszcze zwracać uwagę:

  • drętwienia, mrowienia, wrażenia pieczenia w obrębie kończyn górnych lub dolnych,
  • cechy stanu zapalnego w postaci: zaczerwienienia, obrzęków miejscowych, ocieplenia skóry i tkliwości palpacyjnej,
  • wrażenie zgrzytania podczas ruchów kręgosłupa,
  • w przypadku zwyrodnienia stawów kręgosłupa w odcinku szyjnym zawroty i bóle głowy.

Czytając o tych objawach, można sobie pomyśleć, że co trzecia osoba je ma. To prawda. Oczywiście nie zawsze wskazują na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, ale zawsze warto to sprawdzić. Po pierwsze, może się okazać, że dzięki badaniom znajdziemy inną, wymagającą leczenia chorobę. Po drugie, jeśli okaże się, że chodzi o kręgosłup wprowadzimy leczenie szybciej, co umożliwi nam większe szanse na znaczną poprawę.