Lato w Poznaniu – Czy warto spędzić tu urlop? 

Poznań to duże i pełne życia miasto. Mieszkasz tu? A może będziesz przejazdem lub planujesz spędzić tu urlop? W tym artykule powiemy o atrakcjach, jakich dostarcza Poznań, a także  o tym, jaki hotel Poznań wybrać, by naprawdę wypocząć. Zapraszamy!

Letnie atrakcje Poznania

Tak naprawdę, duże miasta są atrakcyjne przez cały rok. Różne zabytki prezentują się wyjątkowo o każdej porze roku. Słynne koziołki Poznańskie bodą się bez względu na pogodę – a przecież to „must see” w tym mieście. Skupmy się jednak na tym, czego możemy tu zaznać latem. Na pewno warto odwiedzić ogromny park botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Latem, gdy kwiaty kwitną jest tam niezwykle pięknie. Rośliny mają tabliczki, dzięki którym można uczyć się ich nazw. W tym parku wychodzą naprawdę klimatyczne zdjęcia. Oprócz tego tysiące turystów przyciąga palmiarnia, w której można podziwiać gatunki roślin egzotycznych a także… żółwie. Ciekawe są organizowane co jakiś czas nocki w palmiarni. Latem świetną atrakcją jest Malta, czyli park wodny, w którym znajdziesz odkryte baseny, wypijesz drinka, zjesz dobre jedzenie, pole zakujesz i zaszalejesz na zjeżdżalniach. W Poznaniu są także parki linowe, stadniny, kręgielnie, kina i wiele, wiele innych. Tak naprawdę, jeśli się dobrze zaplanuje, to tutaj nie da się nudzić.

hotel w Poznaniu

Jaki hotel Poznań wybrać, by wypocząć?

duże miasto ma także swoje minusy – hałas.  Jednak w Poznaniu jest o tyle dobrze, że nie każda jego część jest tak zaludniona i głośna. Na przykład Umultowo słynie z zieleni. Płynąca rzeka Warta i jej brzegi są siedliskiem wielu zwierząt. Właśnie w tej dzielnicy znajdują się różne apartamenty, pokoje do wynajęcia i hotel Poznań. Jeśli chcesz odpocząć, ale jednocześnie spędzać dnie w mieście, postaw na to miasto, ale hotel w Poznaniu zarezerwuj w spokojnej okolicy, takiej jak Umultowo czy Naramowice. Jeśli nigdy nie byłeś w Poznaniu, warto wpisać owe miasto na swoją listę miejsc do zobaczenia w Polsce. Ma ono ciekawą historię, piękne zabytki, ładny rynek. Dostarcza różnych atrakcji, ma dworzec PKP i PKS.