Jak zadbać o samopoczucie w okresie jesienno-zimowym?

Jesień sprzyja złym nastrojom. Przeważnie to właśnie jesienią jesteśmy najbardziej senni, zmęczeni i przygnębieni. Szybko robi się ciemno. Często pada.  Większość z nas chciałoby się wtedy zanurzyć pod kołdrę i po prostu przespać cały ten czas. Inni ewentualnie poczytali by książki lub pooglądali seriale. A jak jest z Tobą? Oczywiście trzeba chodzić do pracy i stawiać czoła różnym obowiązkom. W tym artykule powiemy o korzyściach wynikających chociażby z kąpieli w jacuzzi, ale to nie wszystko.

Jak przetrwać jesień i zimę?

Psychoterapeuci potwierdzają, że najwięcej pacjentów trafia do nich w okresie jesienno-zimowym. To czas, szarych, deszczowych dni skłania nas do różnych refleksji, przemyśleń a także – niestety – czarnych myśli. Jesienią i zimą jest także mniej słońca, a witamina D ma wpływ na nasz nastrój. Owoce i warzywa dojrzewają w sklepach, mają mniej witamin. Wszystko to składa się na nasze złe samopoczucie. Zatem jak przerwać ten czas? Przede wszystkim nie zamykaj się na innych. Spędzaj czas z bliskimi. Oprócz tego, dbaj o aktywność fizyczną. To prawda, że trudno trafić na dobrą pogodę, jednak sport ma ogromne znaczenie w naszym życiu – wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Ciesz się z małych rzeczy! Widzisz piękny wschód lub zachód słońca? Uśmiechnij się, bądź za to wdzięczny. Zachwycaj się poranną rosą na roślinach…

jacuzzi zewnętrzne

Relaksuj się w jacuzzi ogrodowym

Coraz więcej osób decyduje się na kupno jacuzzi ogrodowego. Dlaczego? Ponieważ to idealny sposób na relaks. Gdy wokół zimno, może nawet leży śnieg, świetnie jest spędzać czas w jacuzzi. Jacuzzi zewnętrzne to świetny pomysł dla osób, które lubią klimat term. Może z ogrodu nie masz takich widoków jak w bukowinie Tatrzańskiej, ale i u siebie można stworzyć ciekawy klimacik. Masz duży taras? Wyobraź sobie jak przychodzisz zmęczony z pracy, jesz coś, dokańczasz obowiązki domowe, a później przebierasz się w strój kąpielowy, wychodzisz na zewnątrz, śnieg się mieni a ty wchodzisz do gorącej wody i korzystasz z hydromasażu.