Jak wybrać taśmę transportową?

W tym artykule powiemy o ważnych dla przemysłu i rolnictwa elementach. Chodzi taśmy transportowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

Czym są taśmy transportowe?

Taśma to jeden z części maszyn, które sprawiają że transport jest łatwiejszy i bezpieczny. Ich zastosowanie jest bardzo różnorodne, najczęściej używane są w przemysłach rolniczych czy budowlanych. Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i zapewnieniem satysfakcji z jej użytku.

Dlaczego wybór odpowiedniej taśmy jest ważny?

Wybór taśmy jest bardzo ważny i kluczowy aby uzyskać efektywność pracy. Przy wyborze warto doradzić się u specjalistów, którzy pomogą wybrać nam idealny rodzaj taśmy dopasowany do naszych oczekiwań. Rodzajów taśm jest bardzo wiele, a zastosowanie odpowiedniej taśmy jest bardzo ważne. Źle dobrany rodzaj taśmy może utrudnić prace, a nawet uszkodzić maszynę co doprowadzi do większych kosztów, awarii i opóźnienia pracy. Taśmy transportowe dzielą się głownie ze względu na materiał, możemy z nich wyróżnić takie taśmy jak:

– gumowe,

– bawełniane,

– taśmy silikonowe,

– taśmy z tworzywa sztucznego.

taśmy gumowe

Czym jest taśma gumowa i jakie maja zastosowanie

Taśmy gumowe to wykonany z gumy wysokiej jakości produkt. Taśmy maja wiele właściwości i są bardzo odporne, co sprawia że są bardzo popularne i chętnie kupowane przez klientów. Są przydatne do prac w przemyśle spożywczym czy przetwórstwie. Guma ma wysoką odporność na wilgoć, dzięki czemu świetnie poradzi sobie w każdych warunkach. Taśmy gumowe bez problemu również radzą sobie w niskiej lub wysokiej temperaturze. Często są stosowane w rolnictwie, przemyśle ciężkim i wielu innych. Stosowanie ich bardzo zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia transport. Można je łatwo dostosować do specyficznych warunków pracy, dzielimy je pod względem ich przeznaczenia i właściwości, oto kilka rodzajów taśm gumowych

– olejoodporne,

– kwasoodporne,

– odporne na ścieranie,

– taśmy do elewatorów,

– trudnopalne,

– z progami czy falbanami,

– ze strukturą,

– ogólnego zastosowania.

Zalety taśm przenośnikowych 

Pierwszą zaletą  transportu za pomocą taśm przenośnikowych jest ekonomiczność, dzięki taśmie nie musimy wynajmować firm, aby przewieść produkt do innego miejsca. Więc koszty są na pewno o wiele mniejsze. Kolejną zaletą jest ciągłość pracy, taśmy mogą pracować praktycznie bez przerwy co jest ogromną zaletą. Taśmy bardzo rzadko ulegają jakimkolwiek awarią.