Jacuzzi jako ważny element SPA – Dlaczego?

Jacuzzi to bardzo chętnie wybierany element spa. Ma ono wielu zwolenników, są także przeciwnicy, jednak ta grupa jest zdecydowanie mniejsza. Dlaczego jacuzzi jest tak często i chętnie odwiedzane? Czy jest zdrowe? O tym w poniższym artykule. Powiemy też, ile kosztuje własne spa ogrodowe.

Dlaczego jacuzzi cieszy się taka popularnością?

Przede wszystkim kąpiel w jacuzzi relaksuje. A relaks to coś, czego każdy potrzebuje, szczególnie w ostatnim czasie. Pandemia i wojna wpływają negatywnie na nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Dlatego musimy dbać o wypoczynek. Już 10 minut w wannie z hydromasażem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Gorąca woda, masaż całego ciała – to cos o czym wszyscy marzymy. A jeśli jeszcze towarzyszą temu piękne widoki, na przykład na góry, morze czy po prostu przyrodę, jest to niezapomniany i uzależniający klimat. Ale są także inne korzyści zdrowotne wynikające  kąpieli w jacuzzi. Jakie?

wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem, a korzyści zdrowotne

Powiedzieliśmy już trochę o obniżeniu stresu dzięki kąpieli w jacuzzi. Mówiąc szerzej W trakcie hydromasażu uwalniane są endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują u nas dobre samopoczucie, a także tłumią odczuwanie bólu. Hydromasaż pobudza także krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Jest to skuteczna metoda w walce z cellulitem i obrzękami nóg. Co więcej, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii) i głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi. Jak widać, korzyści jest wiele, a to wciąż nie wszystkie. Zobaczmy teraz czy można mieć własną wannę z hydromasażem i jaki jest jej koszt.

Możesz mieć własne spa ogrodowe lub domowe

Dziś jest tak wiele możliwości, że prywatne spa nikogo już nie dziwi. Masz duży, ładny ogród? Możesz postawić własną wannę z hydromasażem i cieszyć się klimatem term przez cały rok. Jeśli lubisz prywatność i nie chcesz, a by ktoś Cię widział, możesz postawić zabudowę z przyciemnianego szkła, lub po prostu drewnianą. A może chciałbyś coś takie w domu?  Nie ma problemu! Możliwości są, potrzebne jeszcze fundusze. W zależności od wielkości wanny spa kosztuje ona od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak warto postawić na tę inwestycję.