Czy powinienem zapisać się do domu spokojnej starości?

Jesteś osobą starszą wiekiem i z każdym tygodniem czujesz się słabiej, a przy tym bardziej samotnie? Z takimi odczuciami zmaga się wielu seniorów. Niestety taka póki co nasza rzeczywistość – starzejemy się. Jednak nie musisz mierzyć się z tym sam. Dom spokojnej starości Toruń może okazać się dla ciebie nieocenionym wsparciem.

Dom pójście do domu opieki to wstyd?

W Polsce panuje jeszcze dziwny stereotyp, że pójście do domu opieki to wstyd. Z kolei, jeśli to rodzina chce oddać starszą osobę do domu spokojnej starości, wiele osób uważa to za bark szacunku. Jak jest w rzeczywistości? Dom spokojnej starości Toruń to w  rzeczywistości może być najlepsza opcja dla osoby w podeszłym wieku. Dlaczego? Jeśli chodzi o osoby samotne, które same rozważają zapisanie się do takiej placówki, często boją się, jak im tam będzie. Otóż, jeżeli wybierze się właściwie, można znacznie poprawić swoje warunki. Natomiast rodzina, która chce oddać bliską osobę powinna wziąć pod uwagę z jakich pobudek to robi. Bo gdy chodzi o lęk, że nie zapewni się członkowi rodziny najlepszej opieki warto zrobić wszystko, by dać go tam, gdzie takowa będzie na najwyższym poziomie.

dom opieki Toruń

Dom opieki Toruń – Koniec samotności i strachu

W domach spokojnej starości można nawiązać przyjaźnie, zakochać się, grać w karty, rysować, tańczyć, spacerować – czego dusza zapragnie. Oczywiście takie placówki różnią się od siebie zarówno jakością usług jak i samym poziomem obiektu. Dlatego warto dobrze przeszukać Internet, a także „pozwiedzać” na żywo. Co zapewni ci dom opieki Toruń?

  • Regularną kontrolę stanu zdrowia.
  • Natychmiastową interwencję w razie problemów zdrowotnych występujących nawet w środku nocy.
  • Towarzystwo osób z twojej grupy wiekowej – zawsze, gdy tylko będziesz miał ochotę.
  • Różnego rodzaju rozrywki, które oddalą nudę i przygnębienie oraz wzmocnią twoją sprawność umysłową.
  • Odpowiednio zbilansowane posiłki.

Niestety koszt pobytu w takim miejscu jest dość drogi. Zaczyna się od 2 500 złotych aż po 8 tysięcy. Jednak dobrej klasy dom spokojnej starości, bez nadzwyczajnych udogodnień, ale na wysokim poziomie kosztuje około 3 500 tysiąca. Jeśli boisz się, że któregoś dnia sobie nie poradzisz sam, albo czujesz się samotny, nie bój się domów opieki.