Czy nadal istnieje problem braku pracowników na rynku?

Od kilku lat przedsiębiorcy borykają się z problemem braku pracowników na rynku. Czy nadal doskwiera nam ten problem? Okazuje się, że tak! W wielu branżach brakuje rąk do pracy. Co zatem przedsiębiorca powinien zrobić, aby poradzić sobie z tym problemem?

Z problemem braku pracowników boryka się wielu przedsiębiorców. Okazuje się, że czasami zatrudnienie pracownika z zagranicy to jedyne rozwiązanie. Co warto jeszcze wiedzieć o zatrudnianiu pracowników z zagranicy?

Gdzie szukać pracowników?

Często jedynym rozwiązaniem są pracownicy z Ukrainy. Szczególnie teraz, kiedy na Ukrainie panuje wojna, kobiety szukają źródła dochodu. Ich zatrudnienie jest procesem często dość skomplikowanym, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Agencja pracy Poznań – to miejsce, w którym pracuje doświadczona kadra. Jeśli szukamy pracowników, to warto udać się tam po pomoc. Pozyskanie pracowników z Polski, czy z za granicy, z ich pomocą jest bardzo łatwe. Przedstawiciele firmy pozyskują najpierw informacje, jakiego pracownika poszukujemy, jakie posiadamy wymagania, co do jego kwalifikacji czy doświadczenia oraz jakie ma potencjalny pracownik wymagania finansowe. Następnie spośród dostępnej puli pracowników, wybiera się tych, którzy najbardziej pasują na stanowisko. Rozmowa wstępna przeprowadzana jest z pracownikiem agencji zatrudnienia, a następnie rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem firmy.

Pracownicy z Ukrainy

 Pracownicy z Ukrainy – czy faktycznie warto?

Zastanawiasz się, czy dobrym rozwiązaniem jest zatrudnianie pracowników spoza Polski? Okazuje się, że tak. Wielu przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie. Najczęściej rąk do pracy brakuje w branży gastronomicznej, w gospodarstwach rolnych czy na produkcji. Wielu z nich zatrudnianych jest również do pracy sezonowej – w okresie wakacyjnym. Zatrudnienie pracowników z Ukrainy to dobre rozwiązanie. Obecnie zatrudnieniem takich osób zajmują się również Urzędy Pracy, z których usług skorzystać może każdy, zupełnie za darmo.