Hodujesz zwierzęta? Wybierz nowoczesną ściółkę!

Niemal każdy hodowca zwierząt – niezależnie jakie i na jaką skalę posiada – zmaga lub zmagał się z niedogodnościami wynikającymi ze stosowania ściółki słomianej. Warto wiedzieć, że istnieje pellet ściółkowy ze słomy, który ma zupełnie inne właściwości niż sama słoma i może znacznie ułatwić hodowlę!

Co to jest pellet ściołkowy ze słomy? 

Pellet kojarzy się w Polsce głównie z paliwem służącym do ogrzewania domostw. Czy to jednak słuszny tok myślenia? Otóż pellet pełni rozmaite funkcje, poza opałem jest tez idealną ściółką dla zwierząt! Pellet to nic innego, jak w pełni ekologiczny granulat – powstaje z wybranego rodzaju biomasy, suszonej, rozdrabnianej i granulowanej przez wpływ wysokiego ciśnienia. Zarówno proces powstawania, jak i użytkowanie pelletu jest w pełni ekologiczne, a źródła powstania odnawialne. Pellet ściółkowy ze słomy pozbawiony jest grzybów, drobnoustrojów i jakichkolwiek dodatków. 

Pellet ściółkowy ze słomy – dlaczego warto?

Tego typu granulat jest idealny do wykorzystania jako ściółka, co więcej, znaczna część rozważnych i ekologicznych hodowców sięga już wyłącznie po pellet ściółkowy ze słomy.  Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż jest to rozwiązanie ekologiczne i zdrowe. Nie wytwarza pyłu, pozbawiony jest grzybów i jednostek chorobowych. Pellet ściółkowy ze słomy posiada zdecydowanie większą wchłanialność niż zwykła słoma, jest też zdecydowanie lepszym izolatorem. Jest to istotne we wszystkich porach roku. Pellet ściółkowy ze słomy ma również cechę eliminowania nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu hodowlanym. Nadaje się do każdego gatunku zwierząt, tworzy przyjemną dla nich warstwę ściółkową. 

Pellet ściółkowy

Dbasz o zwierzęta? Zapewnij im idealną ściółkę!

Dbając o swoje zwierzęta – niezależnie, czy są hodowlane, czy domowe, warto zapewnić im najlepszy rodzaj ściółki, który bezpośrednio wpływa na ich zdrowie! Sprawdź, jak funkcjonować będą na pellecie ściółkowym ze słomy!